Znanec rad pravi, da se resnica vedno skriva v številkah, če se v njih poglobiš. Stalin, Hitler, Pol Pot in Idi Amin resda spadajo med najbolj krvoločne diktatorje, vendar so njihovi brutalni režimi zahtevali manj žrtev od kolonializma, ki je postavil temelje nečloveškega izkoriščanja ljudi in naravnih bogastev.
Naše babice so uživale naravno domačo hrano, naši otroci pa bodo verjetno odvisni od »frankenfoodsa«, kakor v Združenih državah Amerike pravijo živilom iz gensko spremenjenih pridelkov, ki so zaradi korporacij, kot je Monsanto, že zdavnaj postali del ameriškega vsakdanjika.
Moskva – Ruski premier Vladimir Putin je bil na prvem obisku v Indiji v tej vlogi, v dveh predsedniških mandatih pa je se je v nekdanji sovjetski zaveznici iz časov hladne vojne mudil kar štirikrat. Oživljal je odnose, ki so zamrli po razpadu SZ, Rusija in Indija pa sta predvsem po njegovi zaslugi že pred desetletjem podpisali sporazum o strateškem partnerstvu, ki temelji na trgovini z orožjem in energenti. Ti dve temi sta prevladovali tudi med tokratnim obiskom, med katerim se je Putin srečal tako z indijskim premierom Manmohanom Singhom kot s predsednico Pratibha Patil. Izkupiček obiska je več kot ducat sporazumov o sodelovanju na vojaškem in energetskem področju v skupni vrednosti 10 milijard dolarjev.
Moskva – Rusija in Indija sta obisk indijskega premiera Manmohana Singha v ponedeljek v Moskvi izkoristili za podpis kar sedmih sporazumov o medsebojnem sodelovanju. Najpomembnejša med njimi sta sporazuma o sodelovanju na področju civilne uporabe jedrske energije in prodaji orožja. Obisk je ruskega premiera Vladimirja Putina spravil v precejšnjo zadrego, saj Indija kljub krizi dosega visoko gospodarsko rast, s čimer se Rusija ne more pohvaliti.
Moskva – V Jekaterinburgu se je končal vrh Šanghajske organizacije za sodelovanje, ki je nekakšna protiutež ameriški navzočnosti v Srednji Aziji. To odraža tudi sklepna deklaracija, ki poudarja stremljenje k multipolarni svetovni ureditvi in večjo vlogo te regionalne organizacije pri aktualnih mednarodnih izzivih. Poleg Rusije in Kitajske ter Kazahstana, Kirgizije, Tadžikistana in Uzbekistana utegnejo polnopravne članice že kmalu postati tudi Iran, Indija, Pakistan in Mongolija, katerih predsedniki so skupaj z afganskim voditeljem Hamidom Karzaijem na tokratnem srečanju sodelovali kot opazovalci.